Sobota 22 lipca 2017 Esperanto Język Polski Wersja uproszczona do druku Pomoc  
ESPERANTO.PL
  SERWISY  :  Ogłoszenia  Informacje  Katalog  Galeria  Forum  Chat  Download  Słownik   
  TEMATY : Strona główna  Esperanto  Nauka esperanto  Literatura  Religia  Komputery  Muzyka  Ludzie  Humor  PZE   
ARKONES
Radio Polonia
Eldonejo HEJME (Pola Esperantisto)
http://www.ĝxangalo.com
Kliknij tutaj
http://www.esperanto.pl
Ciekawa Strona
Jeli masz konto pocztowe w esperanto.pl moesz uyżklienta www - neomail
Jeli masz konto pocztowe w esperanto.pl moesz uyżklienta www - horde
Zmiana hasa
Odson:
43328335
od 2002.01.01

Strona główna

  

SALUTON !!!

Witam serdecznie na stronie poświęconej językowi Esperanto!

Esperanto to neutralny, międzynarodowy język, którego celem jest ułatwienie komunikacji między ludźmi z różnych kultur i narodów. Biegłe posługiwanie się esperantem można osiągnąć w krótkim okresie czasu, dzięki jego regularnej i bardzo łatwej do nauki gramatyce. W dodatku język jest uważany przez wielu ludzi jako bardzo elastyczny i pięknie brzmiący, umożliwiający wyrażenie każdej myśli. Esperanto jako język neutralny, nie należący do żadnego narodu, jest własnością wszystkich. Pomaga w uczeniu się innych języków, co wynika z wieloletnich doświadczeń esperantystów na całym świecie.

Esperanto jest oparte na bazie języków indoeuropejskich i jest "najgenialniejszym połączeniem logiki i prostoty" jak powiedział prof. T. Kotarbinski.

W odróżnieniu od języków narodowych, które miliony ludzi tworzyły przez całe wieki, esperanto stworzone zostało przez jednego człowieka w ciągu kilkunastu lat. Człowiek ten, to warszawski lekarz, Ludwik Zamenhof, żyjący w latach 1859 - 1917, wielki marzyciel, pragnący zjednoczenia ludzkości w duchu przyjaźni i pokoju.

Nic też dziwnego, że esperanto, język sztucznie stworzony, z natury rzeczy neutralny, nie stanowiący dziedzictwa i własności żadnej grupy ludzkiej, nie mający ambicji wypierania języków narodowych, lecz zadowalający się rolą języka pomocniczego, najbardziej się do tego nadaje.


O zmianach na stronie można przeczytać w dziale Informacje

Ogłoszenia

Proszę wpisz się do księgi gości

Podziękowania

  Powered by: Mirosaw Stein, PHP & MySQL