Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/esperant/domains/esperanto.pl/public_html/malnova/textpattern/lib/txplib_db.php on line 14
Esperanto.pl: aktualajoj

nazwa:

e-mail:

www:

tresc:

Esperanto.pl

Narodowa żałoba w Polsce

Arkadiusz Zychewicz 2010-04-25

W sobotę w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku zginęło 96 ludzi w tym Prezydent Polski z żoną, parlamentarzyści, senatorowie, reprezentanci elit i rodzin katyński, księża i generałowie oraz cała załoga samolotu.

Rozpoczynają się zapisy na popularne “Antaŭkongreso”. Impreza odbędzie się w terminie od 18. do 24. lipca 2009 w górskim kurorcie Muszyna — Złockie. Zachęcamy do wczesnego zapisywania się — liczba miejsc ograniczona.

Wraz z ostatnimi słonecznymi dniami września do historii przeszedł XXIV ARKONES – Esperanckie Konfrontacje Artystyczne. Imprezę podsumować można statystyką: ponad 200 uczestników z 25 państw i około 400 zjedzonych bułek. Dobry wynik. Co więcej, wiele różnorodnych punktów programu, który po raz kolejny zaskoczył obfitością i skargi na to, że kilka punktów programu odbywa się równocześnie. Zatem ARKONES nadal pozostaje imprezą programowo najlepszą.

100 lat esperanta w Łodzi

Robert Kamiński 2008-09-23

Łódzki Oddział Polskiego Związku Esperantystów serdecznie zaprasza na wystawę z okazji 100 lecia ruchu esperanckiego w Łodzi. Otwarcie wystawy w dniu 25 września 2008 o godz. 17.30 (czwartek) w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. J. Matejki 32/38 w Łodzi. Wystawa znajduje się holu głównym starego budynku biblioteki.

Statek o tej nazwie pływał przed wojną, ale pociąg to kolejny pomnik dla genialnego twórcy, którego ponad 1400 pomników jest rozsianych po całym świecie!